Прикладна математика – найкращий початок для серйозної кар’єри в області інформаційних технологій, математичного та комп’ютерного моделювання фізичних процесів і систем різноманітної природи, вирішенні задач прогнозування, оптимізації, системного аналізу. Логічне мислення, знання сучасних комп’ютерних технологій та математичних моделей, вміння знаходити раціональне рішення будь-яких практичних задач – ось сильні сторони підготовки фахівців  цього напряму на нашій кафедрі.

Випускник напряму «Прикладна математика» зможе успішно працювати там, де вимагається глибока теоретична і практична підготовка з математики, вміння максимально використовувати інтелектуальні можливості персональних комп’ютерів та виконувати роботу, пов’язану з математичними та алгоритмічними методами розробки прикладних програмних систем на базі сучасних інформаційних технологій.

В основу навчального процесу покладено викладання дисциплін за тематичними напрямами, кожен з яких дозволяє підготувати фахівця за конкретним професійним спрямуванням.

Навчаючись на кафедрі, студенти мають змогу прийняти  участь в науковій  роботі кафедри за напрямами, які очолюють наші професори:

• автоматизована обробка даних;
  • цифрова обробка зображень та відео;
  • теорія випадкових процесів та її застосування в природознавстві;
  • математичне моделювання фізико-хімічних процесів та біосистем;
  • ітераційні методи розв`язання операторних рівнянь;
  • створення програмного забезпечення;
  • обробки даних з безпілотних літальних апаратів, що розробляються на кафедрі та в Національному авіаційному університеті.
  • Історія української державності та культури
  • Ділова українська мова
  • Фахова іноземна мова
  • Філософія
  • Фізичне виховання та самовдосконалення
  • Математичний аналіз
  • Алгебра та геометрія
  • Дискретна математика та математична логіка
  • Алгоритмічні мови та програмування
  • Алгоритми та структури даних
  • Диференціальні рівняння
  • Теорія ймовірностей
  • Обчислювальні методи
  • Системне програмування
  • Математична статистика
  • Обчислювальна геометрія та комп’ютерна графіка
  • Високорівневі мови програмування
  • Криптологія
  • Аналіз даних
  • Програмування та підтримка веб-застосувань
  • Методи оптимізації та дослідження операцій
  • Методи штучного інтелекту
  • Теорія масового обслуговування
  • Супровід підсистем цільового навантаження безпілотних повітряних суден
  • Спеціалізовані мови програмування
  • Англійська мова в математичній практиці
  • Екологія
  • Офісна інформатика
  • Бази даних
  • Рівняння математичної фізики
  • Варіаційне числення
  • Програмні бібліотеки алгоритмів
  • Основи охорони праці
  • Математичне моделювання
  • Архітектура обчислювальних систем та операційні системи
  • Гнучкі технології розробки програмного забезпечення
  • Обробка даних в R

Основні завдання навчальних приміщень та лабораторій є:

• організація проведення лабораторних робіт з зазначених дисциплін в передбаченому обсязі;
  • впровадження в навчальну та наукову роботу вузу результатів досліджень зі спеціальних дисциплін;
  • проведення наукових досліджень з метою вивчення проблем захисту інформації в університеті;
  • розробка спільно з викладачами кафедри навчально-методичних вказівок з вивчення окремих розділів зазначених дисциплін та проведення практикумів і лабораторних робіт;
  • організація при студентському науковому товаристві роботи семінару за рішенням нестандартних завдань та проблем.

Кафедра підтримує постійні ділові стосунки з багатьма вітчизняними організаціями, що здійснюють практичну підготовку фахівців, проводять наукові дослідження в сфері прикладної математики та програмування. Наші випусники працюють фахівцями в області інформаційних технологій, інтелектуального аналізу даних, машиного навчання, розробниками сучасного програмного забезпечення. Щороку найкращі вступають на магістерську програму та програму доктора філософії

Діяльність на кафедрі прикладної математики включає публікацій у закордонних виданнях; публікацій у виданнях, що входять до бази даних Scopus або інших наукометричних баз даних, підготовку наукових монографій; участь у міжнародних та українських конференціях.

Бакалавр: 3 роки 10 місяців (денна)

Магістр: 1 рік 4 місяці (денна

Бакалавр (денна) на 2024/2025 н.р. – 29 900 грн./рік

Бакалавр (заочна) на 2024/2025 н.р. – 16 900 грн./рік