Мікро та наносистемна техніка – це основа сучасних і принципово нових технологій в електронних пристроях. Термін “наноелектроніка” відображає перехід  сучасної електроніки від   фізичних елементів з мікронними розмірами до елементів з розміром в нанометри. Цей процес розвитку технології підтверджує, що кількість компонентів на кристалі  подвоюється кожні півтора-два роки, але для елементів таких розмірів (рівня молекул і навіть атомів) виникають дуже суттєві якісні зміни: починають переважати квантові ефекти і з’являються нові унікальні властивості. Це на порядки підвищує швидкість обробки інформації та веде до революційних змін як у техніці, технологіях, так і в суспільстві. Це і є основним чинником прогресу.

 

Навчальний процес на кафедрі здійснюють 10 професорів, 11 доцентів, 3 старших викладачів, 7 асистентів з використанням сучасного лабораторного обладнання провідного світового виробника Rohde&Sczharz  та новітніх інформаційних технологій.

 

Освітня програма «Робототехніка та наносистемотехніка» орієнтована на оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками вирішення задач створення роботів і робототехнічних систем зі штучним інтелектом, призначених для автоматизації складних технологічних процесів і операцій, у тому числі таких, що виконуються в недетермінованих (невпорядкованих) умовах, для заміни людини під час виконання важких, утомливих і небезпечних робіт. Робототехнічні системи умовно поділяються на будівельні, промислові, побутові, авіаційні, екстремальні (військові, космічні, підводні). Одним із головних питань у робототехніці є мінімізація розмірів та маси систем, тому дана галузь науки і техніки нерозривно пов’язана з наносистемною технікою, метою якої є розроблення електронних приладів та пристроїв із мінімальними розмірами за умови підвищення продуктивності функціонування.

Поява освітньої програми «Апаратно-програмні засоби інформаційної безпеки безпілотних аерокосмічних комплексів» обумовлена тим, що нині набуває особливу гостроту проблема захисту каналів зв’язку в системах управління безпілотних авіаційних систем. Так, наприклад, несанкціонований доступ до радіоканалу приймання-передавання командно-телеметричної та відеоінформації між наземним пунктом управління та безпілотним літальним апаратом (БПЛА),  пов’язано з риском втрати апарата, або може призвести до інших тяжких насідків. У зв’язку з цим кібербезпека БПЛА, включаючи аерокосмічні комплекси, постає серед найважливіших завдань сучасних авіаційних технологій. На сьогодні жодний цивільний або військовий навчальний заклад України не готує фахівців з кібербезпеки БПЛА. Лише наша кафедра ЕРМІТ з 2019 року розпочала підготовку фахівців за освітньою програмою «Апаратно-програмні засоби інформаційної безпеки безпілотних аерокосмічних комплексів».

Навчаючись за освітньою програмою «Мікро- та наноелектроніка», ви опануєте принципи створення та експлуатації наноелектиронних пристроїв і систем, а також програмне забезпечення комп’ютеризованих програмно-апаратних комплексів різноманітного призначення. Термін  «наноелектроніка»  логічно  пов’язаний  з  терміном  «мікроелектроніка» і відображає   перехід   сучасної   напівпровідникової   електроніки   від   елементів   з характерним  розміром  в  мікронній  і  субмікронній  області  до  елементів  з  розміром  в нанометровій  області.  Однак  принципово  нова  особливість  наноелектроніки  пов’язана  з  тим,  що  для елементів  таких  розмірів  починають  переважати  квантові  ефекти.  З’являється  нова номенклатура  їх властивостей,  відкриваються  нові  перспективи  їх  використання в дуже різних галузях, включаючи найсучаснішу біомедичну електроніку.

Всі наші освітні програми – це органічне поєднання програмної й апаратної складових (software & hardware). Наші випускники стають універсальними програмістами.

Кафедра має навчальну філію в НВО «Телеоптика», де студенти виконують лабораторні роботи в умовах проведення реальних виробничих, конструкторських і науково-дослідних робіт.

Наші студенти беруть участь і перемагають у різних стартапах,  хакатонах, проектах міжнародної компанії GlobalLogic, яка розробляє програмне забезпечення та надає цифрові інжинірингові послуги провідним світовим корпораціям, установам та підприємствам.

 

За сприяння компанії GlobalLogic на нашій кафедрі створено лабораторію електронних технологій Інтернету речей.

Отже, на вас чекає захоплююче студентське життя та чудове працевлаштування!

На вас чекаємо й ми, колектив кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та Інтернету речей (ЕРМІТ)!

Міжнародні зв’язки: наша кафедра має угоди про співробітництво і виконує спільні проекти з багатьма закордонними установами, наприклад:

  • Delft University of Technology, Нідерланди
  • Hamburg-Harburg Technical University, Німеччина
  • Warsaw University of Technology, Польща
  • Sunchon National University, Республіка Корея
  • Інститут інф. і телекомунікаційних технологій БАН, Болгарія
  • University of Natural Resources and Life Sciences, Відень, Австрія
  • Vilnius Gedeminas Technical University, Литва
  • Університет країни басків, Більбао, Іспанія

Кафедра  проводить і бере участь у міжнародних конференціях у Парижі, Лондоні, Мюнхені, Римі, Пекіні, Варшаві, Вільнюсі, Манчестері, Гонолулу, Празі, Давосі, Берліні, Гамбурзі, Києві, Харкові, Одесі та багатьох інших цікавих місцях.

Для наших студентів діють такі програми міжнародного обміну:

  • Еразмус Мундус (Англія, Ірландія, Франція, Іспанія, Чехія, Польща, Угорщина, Італія)
  • Еразмус плюс (Більбао – університет країни басків – Іспанія)
  • В процесі підписання нові проекти з Польщею, Литвою, Грузією, Латвією, Нідерландами, Німеччиною, Кенією, Австрією, Китаєм, Туреччиною, Індією.

Бакалавр: 3 роки 10 місяців (денна)

Бакалавр: 4 роки 6 місяців (заочна)

Магістр: 1 рік 4 місяці (денна, заочна

Бакалавр (денна) на 2023/2024 н.р. – 21 000 грн./рік 

Бакалавр (заочна) на 2023/2024 н.р. – 14 700 грн./рік 

Магістр (денна) на 2023/2024 н.р. – 26 000 грн./рік 

Магістр (заочна) на 2023/2024 н.р. – 19 500 грн./рік 

Студенти кафедри (як хлопці, так і дівчата) мають можливість отримати військову освіту за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки НАУ. Щороку цією можливістю користуються десятки студентів денної форми навчання.

Кафедра військової підготовки НАУ

Наші випускники працевлаштовуються на посади експертів, аналітиків, провідних менеджерів, інженерів-конструкторів, фахівців з обслуговування мікро- та наносистемних пристроїв в українських та міжнародних компаніях: Melexis-Україна, GlobalLogic авіакосмічна корпорація Boeing, АНТК «Антонов», ДП «Украерорух», Український державний Центр радіочастот, НТО “Телеоптика”,  компанії Vodafone, Київстар, та багатьох інших.

Завідувач кафедри ЕРМІТ доктор техн. наук, професор Яновський Фелікс Йосипович

Лауреат Державної премії України, Академік низки академій наук, включаючи Academy of Electromagnetics (Кембридж, Массачусетс, США); IEEE Fellow (IEEE = Institute of Electrical and Electronics Engineers); Visiting Professor: TU-Delft (Нідерланди), PennState (США), TUHH (Німеччина), Al-Balqa Applied University (Йорданія), Hanyang University та Sunchon National University (Республіка Корея), Інститут метрології та HIT (Китай), Політехніка Варшавська (Польща), (2017), Kenyatta University (Кенія), Kalyani Centre for Technology & Innovation (Індія).

yanovsky@nau.edu.ua

http://radar.ewi.tudelft.nl/People/bio.php?id=353

https://www.facebook.com/felix.yanovsky

https://www.linkedin.com/in/felix-yanovsky-2901504/

 

Вступ на 1 курс – за результатами ЗНО

 

Вступ на 1 курс зі скороченим терміном, на 2, 3 та 5 курси

за результатами вступних випробувань

 

Наші координатори з питань вступу:

Габрусенко Євген Ігорович тел. 096-573-56-11

Бідний Микола Семенович тел. 093-670-84-25