Кафедра є базовим структурним підрозділом Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, що провадить освітню, методичну та/або наукову діяльність за певними спеціальностями (спеціалізаціями) чи міжгалузевою групою спеціальностей (спеціалізацій), відповідно до мети, головних завдань та Політики в сфері якості освітньої діяльності Національного авіаційного університету.

Головним завданням кафедри є організація та здійснення на високому рівні навчальної і навчально-методичної роботи із закріплених за кафедрою навчальних дисциплін, наукових досліджень за профілем кафедри, підготовки науково-педагогічних працівників та підвищення їх кваліфікації.

Освітній процес на кафедрі інформаційних і комунікативних технологій бізнес-освіти здійснюється за допомогою сучасних комп’ютерних та мультимедійних технологій за допомогою яких студенти отримують ґрунтовні знання з гуманітарних, соціально-економічних, математичних, природничо-наукових та професійних дисциплін.

Організація освітнього процесу кафедри здійснюється на основі загальновідомої технології дистанційного навчання – Moodle (Модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище), що є програмним комплексом для організації дистанційного навчання через мережу Інтернет і призначена для об’єднання учасників освітнього процесу (студентів і викладачів) в одну надійну, безпечну та інтегровану систему для створення персоналізованого навчального середовища.

  • Гнучкість: студенти, що одержують дистанційну освіту, в основному не відвідують регулярних занять, а навчаються у зручний для себе час та у зручному місці. Незначна за часом та обсягом частина навчального процесу дистанційної освіти може здійснюватись за заочною формою (складання іспитів, практичні, лабораторні роботи тощо). Кількісні та змістовні показники цієї частини залежать від напрямку підготовки (спеціальності) та етапу розвитку дистанційної освіти.
  • Модульність: в основу програми дистанційної освіти покладається модульний принцип; кожний окремий курс створює цілісне уявлення про окрему предметну область, що дозволяє з набору незалежних курсів-модулів сформувати навчальну програму, що відповідає індивідуальним чи груповим потребам.
  • Паралельність: навчання здійснюється одночасно з професійною діяльністю (або з навчанням за іншим напрямком), тобто без відриву від виробництва або іншого виду діяльності.професійна або інша зайнятість. Дистанційне навчання дає можливість отримати освіту всім тим, хто велику частину дня зайнятий на роботі, з дітьми або з сім’єю. Отримувати освіту можна паралельно з побудовою кар’єри і не ризикуючи втратити хорошу роботу або будучи в відпустці по догляду за дитиною.
  • Економічність та фінансові можливості: ефективне використання навчальних площ та технічних засобів, концентроване і уніфіковане представлення інформації, використання і розвиток комп’ютерного моделювання призводить до зниження витрат на підготовку фахівців.. Дистанційне навчання дає можливість студентам заощадити значні кошти порівняно з іншими формами навчання, отримавши при цьому цьому якісні знання та диплом про освіту державного зразка.
  • Технологічність: використання в навчальному процесі нових досягнень інформаційних технологій, які сприяють входженню людини у світовий інформаційний простір.
  • Соціальна рівність і фізичні можливості одержання освіти незалежно від місця проживання, стану здоров’я і соціального статусу. Сучасні інформаційно-комунікативні технології, що використовуються в дистанційній освіті, дають можливість отримати освіту особам, які мають медичні обмеження для одержання освіти за традиційними формами, особам з особливими потребами
  • Інтернаціональність: можливість одержати освіту у навчальному закладі – іноземним громадянам і співвітчизникам, що проживають за кордоном.
  • Територіальна віддаленість від навчальних закладів. Дистанційне навчання – це можливість отримати освіту для тих, хто живе у віддалених регіонах країни або за кордоном. Дистанційна освіта дає унікальну можливість отримувати знання не виїжджаючи за межі своєї країни, області, міста.
  • Позитивний вплив на студента: підвищення творчого та інтелектуального потенціалу людини, що одержує дистанційну освіту, за рахунок самоорганізації, прагнення до знань, використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій, вміння самостійно приймати відповідальні рішення.
  • Якість: якість дистанційної освіти не поступається якості очної форми навчання, оскільки для підготовки дидактичних засобів залучається найкращий професорсько-викладацький склад і використовуються найсучасніші навчально-методичні матеріали; передбачається введення спеціалізованого контролю якості дистанційної освіти на відповідність її освітнім стандартам.
ТКАЧОВА Наталія Миколаївна, завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент Академії економічних наук України

МУРАНОВА Наталія Петрівна, доктор педагогічних наук, професор

КАЗАНСЬКА Олена Олександрівна, кандидат наук з державного управління, доцент

ЛАХТІОНОВА Людмила Анатоліївна, кандидат економічних наук , доцент

ШЕВЦОВА Ольга Олегівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри

ФЕДОРЧЕНКО Світлана Володимирівна, викладач кафедри

МОРОЗОВА Любов Василівна, асистент кафедри

БУГАЙОВ Олександр Євгенович, кандидат технічних наук, доцент

ПРИХОДЬКО Оксана Юріївна, кандидат педагогічних наук, доцент

ЧЕРЕВАТЮК Вікторія Богданівна, кандидат історичних наук, доцент
ЗАСЛУЖЕНА Алла Андріївна, доцент кафедри іноземної філології

ШУЛЬГІНА Валентина Іванівна, професор кафедри журналістики факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету, доктор філологічних наук, доцент.

МАТВІЙЧУК-ЮДІНА Олена Василівнакандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп’ютерних мультимедійних технологій

БОРИСЮК Оксана Анатоліївна, кандидат географічних наук

РУДНЄВА Марина Григорівна, доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ , кандидат географічних наук

НАУМЕНКО Оксана Вікторівна, викладач

022 Дизайн

► Дизайн

051 Економіка

► Економічна кібернетика

► Цифрова економіка

► Економіка авіаційного транспорту

► Міжнародна економіка

► Економіка підприємства

053 Психологія

► Психологія

► Практична психологія

061 Журналістика

► Журналістика

► Реклама і зв’язки з громадськістю

071 Облік і оподаткування

► Облік і аудит

072 Фінанси, банківська справа та страхування

► Фінанси і кредит

073 Менеджмент

► Менеджмент організацій і адміністрування

► Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності

► Логістика

► Авіаційна логістика

075 Маркетинг

► Маркетинг

► Електронний маркетинг

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

► Підприємницька діяльність в авіації

► Підприємництво та бізнес-технології

► Митна та біржова справа

081 Право

► Правознавство

 Правове забезпечення митної діяльності

101 Екологія

► Екологія та охорона навколишнього середовища

125 Кібербезпека

► Системи та технології кібербезпеки

► Управління інформаційною безпекою

► Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки

► Аудит кібербезпеки

► Кібернетичні системи відеоспостереження та контролю доступом

162 Біотехнології та біоінженерія

► Фармацевтична біотехнологія

► Екологічна біотехнологія та біоенергетика

163 Біомедична інженерія

► Біомедична інженерія

172 Телекомунікації та радіотехніка

► Комп’ютерно-інтегровані радіоінформаційні системи та технології

► Комп’ютеризовані радіолектронні засоби забезпечення безпеки

► Біотехнічні та медичні апарати і системи

186 Видавництво та поліграфія

► Технології електронних мультимедійних видань

242 Туризм

► Туризмознавство

262 Правоохоронна діяльність

► Правоохоронна діяльність

263 Цивільна безпека

► Захист об’єктів критичної інфраструктури

275 Транспортні технології

► Організація перевезень і управління на транспорті (повітряному)

► Організація авіаційних робіт і послуг

► Мультимодальний транспорт і логістика

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

► Міжнародні відносини

► Міжнародна інформація

292 Міжнародні економічні відносини

► Міжнародні економічні відносини

► Міжнародний бізнес

293 Міжнародне право

► Міжнародне право

Україна, 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1 корпус №8а, кімн. 309

тел.: (044) 406-73-27, (044) 406-71-83

e-mail: distance@nau.edu.ua

https://www.facebook.com/iktbo

Лабораторія електронних засобів дистанційного навчання є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій НАУ, що забезпечує впровадження в освітній процес технології дистанційного навчання та подальше їх використання з метою підвищення якості надання освітніх послуг.

Лабораторія є базовим майданчиком щодо роботи з електронно-інформаційними технологіями дистанційного навчання на базі модульного об’єктно-орієнтованого динамічного навчального середовища LMS Moodle.

Лабораторія забезпечує:

  • організацію освітнього процесу з використанням LMS Moodle;
  • упровадження інформаційних технологій дистанційного навчання, що спрямоване на вдосконалення освітнього, методичного, організаційного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення LMS Moodle;
  • консультації науково-педагогічним працівникам щодо роботи і використання технологій дистанційного навчання на базі LMS Moodle.

 Основні завдання:

  • забезпечення сприятливих умов здобувачам вищої освіти та науково-педагогічним працівникам університету задля використання інноваційних комп’ютерних технологій дистанційного навчання
  • підвищення якості вищої освіти та рівня комунікативної компетенції здобувачів вищої освіти шляхом інтеграції освітніх педагогічних та інформаційних технологій;
  • упровадження новітніх технологій та методик навчання, методів, способів, форм реалізації інноваційних комп’ютерних технологій;
  • організація роботи та адміністрування, забезпечення надійного і безпечного функціонування LMS Moodle та її ефективного використання;
  • формування навчально-методичної бази LMS Moodle;
  • здійснення контролю за своєчасним доповненням інформаційного фонду системи LMS Moodle навчально-методичними матеріалами;
  • сприяння підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти заочно-дистанційної форми навчання;
  • створення належних умов щодо підвищення кваліфікації та стажування науково-педагогічних працівників інституту (університету), інших закладів освіти та організацій;
  • формування методичної бази кафедр, що забезпечують освітній процес здобувачів вищої освіти;
  • створення учасникам освітнього процесу безпечних умов праці та навчання відповідно до чинних законодавчих та нормативних актів.

Основні функції:

  • організація освітньої діяльності навчальної лабораторії на засадах академічної доброчесності;
  • участь у процесах забезпечення якості вищої освіти;
  • забезпечення роботи інформаційного порталу інституту;
  • оформлення в електронному вигляді навчально-методичних матеріалів і завантаження їх в LMS Moodle спільно з викладачами кафедр Університету відповідно до робочого навчального плану та робочих навчальних програм із навчальних дисциплін;
  • організація та проведення семінарів, круглих столів, індивідуальних консультацій щодо впровадження інноваційних освітніх технологій в усі види навчальних занять;
  • організація доступу здобувачам вищої освіти і науково-педагогічним працівникам до LMS Moodle;
  • супровід організації освітнього процесу здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників відповідно до графіків навчального процесу;
  • завантаження розкладу і графіків занять для здобувачів вищої освіти на офіційний сайт Інституту;
  • апробація і впровадження нових форм, методів і засобів навчання з використанням технологій заочно-дистанційного навчання;
  • організація та забезпечення функціонування LMS Moodle, підтримка інформаційної бази LMS Moodle в актуальному стані;
  • формування і зберігання бази навчально-методичних комплексів навчальних дисциплін, що використовуються для навчання в LMS Moodle;
  • реєстрація і перереєстрація здобувачів вищої освіти в LMS Moodle;
  • консультування і забезпечення навчання науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти прийомам роботи з системою LMS Moodle;
  • забезпечення надійності, безпеки та захисту інформації, необхідної для організації освітнього процесу в LMS Moodle;
  • технічна підтримка роботи LMS Moodle;
  • організація обліку навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін;
  • формування та збереження бази навчально-методичних комплексів навчальних дисциплін, що використовуються для забезпечення освітнього процесу в LMS Moodle;
  • наповнення LMS Moodle навчальними веб-ресурсами.

КУЧЕРОВА Людмила Миколаївна

Завідувач лабораторії електронних засобів дистанційного навчання

Кваліфікація:

2008 р. – закінчила з відзнакою Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «електроніка», присвоєно кваліфікацію інженера-електроніка.

2019 р. – підвищення кваліфікації по роботі в системі дистанційного навчання Moodle, отримала свідоцтво про закінчення дистанційного курсу Learn Moodle 3.7 Basics

2020 р. – підвищення кваліфікації по роботі в системі дистанційного навчання Moodle, отримала свідоцтво про закінчення дистанційного курсу Learn Moodle 3.8 Basics, Moodle Admin Basics

 тел.: (044) 406-70-30

e-mail: nniiot3@nau.edu.ua

БЛІДАР Анна Ігорівна

Фахівець

Кваліфікація:

2018 р. – закінчила бакалавра за спеціальністю «Управління інформаційною безпекою»

2019 р.:

– Стала співавтором Монографії «Insider attacks system identification» та отримала сертифікат учасника IX Міжнародної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Engineer of XXI Centry»

– Пройшла підвищення кваліфікації по роботі в системі дистанційного навчання Moodle, отримала свідоцтво про закінчення дистанційного курсу Learn Moodle 3.7 Basics.

2020 р.:

– присвоєно кваліфікацію магістра зі спеціальності «Кібербезпека» за освітньо-професійною програмою «Адміністративний менеджмент у сфері захисту інформацією».

– пройшла підвищення кваліфікації по роботі в системі дистанційного навчання Moodle, отримала свідоцтво про закінчення дистанційного курсу Learn Moodle 3.8 Basics, Moodle Admin Basics.

Наукові інтереси: інформаційна безпека, психологія управління, соціальна інженерія.

e-mail: anyablidar@nau.edu.uaan523325@gmail.com

НІКІФОРОВА Маргарита Павлівна

Фахівець

Кваліфікація:

2018 р. – закінчила Національний авіаційний університет, здобула ступінь вищої освіти бакалавр за напрямом «Управління інформаційною безпекою».

2019 р.:

 – підвищення кваліфікації по роботі в системі дистанційного навчання Moodle, отримала свідоцтво про закінчення дистанційного курсу Learn Moodle 3.7 Basics.

 – завершила онлайн-курс «Основи веб-розробки (HTML, CSS, Javascript) у студії онлайн-освіти EdEra.

 – завершила онлайн-курс «Very verified» з медіаграмотності у студії онлайн-освіти EdEra.

 2020 р.:

 – закінчила Національнила авіаційний університет, здобула освітній ступінь магістр за спеціальністю 125 «Кібербезпека» освітньо-професійною програмою «Адміністративний менеджмент у сфері захисту інформації».

 – підвищення кваліфікації по роботі в системі дистанційного навчання Moodle, отримала свідоцтво про закінчення дистанційного курсу Learn Moodle 3.8 Basics, Moodle Admin Basics.

тел.: (044) 406-70-30

e-mail: nikiforovamar@nau.edu.ua

03058, м. Київ, проспект Любомира Гузара 1, корпус 8а, кім. 307

тел.: (044) 406-70-30

e-mail: labizdn@nau.edu.ua

сайт дистанційного навчання: http://izdn.nau.edu.ua/