Освітньо-професійна програма:
Освітньо-професійна програма:
Актуальність спеціальності зумовлена необхідністю підготовки компетентних фахівців, що володіють сучасними мультимедійними технологіями створення електронних мультимедійних видань, широким міждисциплінарним кругозором для роботи у видавництвах, поліграфічних підприємствах, IT-компаніях, Web-студіях, рекламних агенціях, а також підприємствах авіакосмічної галузі.
Мультимедійні технології є одним із найбільш ефективних і популярних напрямів інформаційних технологій, що мають ціллю створення продукту, який включає колекції зображень, текстів і даних, що супроводжуються звуком, відео, анімацією і іншими візуальними ефектами, які включають інтерактивний інтерфейс і інші механізми управління.
ОПП „Технології електронних мультимедійних видань” спрямована на формування та розвиток у студентів загальних і професійних компетентностей в галузі видавництва та поліграфії; у сфері виробництва видавничо-поліграфічної продукції та її редагування; у сфері розроблення, конструювання, підготовки до виробництва та виробництва друкованих і електронних видань, їх редагування, проектування технологічних процесів, застосування апаратно-програмного забезпечення видавництва та поліграфії.
Студенти спеціальності 186 „Видавництво та поліграфія” ОПП „Технології електронних мультимедійних видань” набувають знань та вмінь:
- розробляти дизайн мультимедійних інтерактивних видань, презентацій, Web-сайтів на автономних носіях та у Інтернет-просторі;
- проектувати та адмініструвати локальні комп’ютерні мережі;
- проектувати та експлуатувати системи комп’ютерної реклами та обробки відеоінформації;
- аналізувати ефективність роботи мультимедійних систем;
- планувати сценарій структури та функціонування електронного видання;
- працювати із сучасними системами додрукарської підготовки текстової, графічної (зокрема, растрової та векторної), відео- та аудіо інформації;
- створювати художні, анімаційні та технічні зображення;
- опрацьовувати статичні 3D зображення, створювати динамічні відеокліпи.
Випускники можуть займати посади: дизайнера, технолога, начальника відділу, керівника видавничо-поліграфічних підприємств, рекламних агенцій, Web-студій та ін.
http://kmmt.nau.edu.ua/abitur-page/reklama/Рекламні ролики створили випускники кафедри 2020 року ОС “Магістр” Ярослав Лисак та Євген Засуха.
Під час навчання студенти опановують різноманітні ІТ-технології та програмні методи і засоби. Зокрема, опановують комп’ютерну графіку, мультимедійні технології, веб-технології, комп’ютерно-видавничі системи, 3D-моделювання, обробку текстових та графічних зображень як під поліграфію, так і під веб, отримують практичні навички зі створення комп’ютерних моделей, макетів, друкованих та електронних видань, веб-сайтів, порталів, автоматизації виробництва, верстки тощо.
Професійне становлення майбутніх фахівців здійснюється під час проходження практичних занять з впровадження комп’ютерних мультимедійних технологій у видавничо-поліграфічній справі.
ОС «Бакалавр»
- Історія української державності та культури
- Ділова українська мова
- Філософія
- Фахова іноземна мова
- Фізичне виховання та самовдосконалення
- Вища математика
- Фізика
- Хімічні основи поліграфії
- Інформатика
- Вступ до спеціальності
- Друкарські і електронні засоби інформації
- Основи композиції та проєктної графіки
- Інформатика (видавничо-поліграфічні виробництва)
- Інженерна і комп’ютерна графіка
- Прикладна математика
- Технології видавничо-поліграфічного виробництва
- Теорія кольору
- Основи комп’ютерної схемотехніки та електроніки
- Основи типографіки
- Додрукарське опрацювання інформації
- Видавничо-поліграфічні матеріали
- Інформаційна безпека друкованих видань та електронних ресурсів
- Основи технічної естетики і дизайну
- Комп’ютерні видавничі системи
- Видавнича справа і технічне редагування
- Технологія фотореєстраційних процесів
- Цифрова обробка аудіо- та відеоінформації
- Охорона праці
- Обладнання видавничо-поліграфічного виробництва
- Технології електронних мультимедійних видань
- Стандартизація та управління якістю
- Мультимедійні технології відтворення раритетних видань
- Мультимедійні технології в інформаційній діяльності
- Правове регулювання видавничої діяльності
- Основи візуалізації інформації
- Проектування інтерфейсів користувача
- Інтернет-реклама
- Веб-дизайн
- Основи комп’ютерної анімації
- Технології та обладнання спеціальних видів друку
- Адміністрування операційних систем видавничо-поліграфічного виробництва
- Гіпертекстова обробка інформації
- Основи менеджменту, маркетингу та підприємництва
- Сучасні мережеві інформаційні технології
- Об’єктно-орієнтовані технології для електронних видань
- Бази даних і знань у видавництві
ОС «Магістр»
- Ділова іноземна мова
- Філософські проблеми наукового пізнання
- Методологія прикладних досліджень у сфері видавництва та поліграфії
- Віртуальне моделювання
- Архівація і стиснення мультимедійної інформації
- Видавничі бази даних
- 3D-технології в мультимедіа
- Мультимедійне видавництво
- Відеовиробництво
- Проєктування медіаконтенту
- Мультиплатформені програмні засоби мультимедіа
- Електронні бібліотеки, довідкові та пошукові системи
- Дидактичні основи розробки мультимедійних видань
- Технології мультимедійних гіпервидань
Навчальна лабораторія “Технології електронних мультимедійних видань” функціонує у складі кафедри комп’ютерних мультимедійних технологій (КММТ) Факультету міжнародних відносин (ФМВ).
Основними завданнями лабораторії є:
– проведення лекційних, лабораторних, практичних занять на високому науковому, методичному і технічному рівні згідно з діючими робочими навчальними програмами та методичними рекомендаціями;
– аналіз системних підходів щодо впровадження комп’ютерних та інформаційних мультимедійних технологій у видавничо-поліграфічну справу;
– розробка мультимедійних онлайн/офлайн проектів у освітніх, промислових і комерційних напрямах, системах програмування, сучасних СУБД, експертних системах та інших системах штучного інтелекту тощо;
– дослідження і розробка апаратних та програмних засобів підтримки інформаційних процесів в комп’ютеризованих видавничих системах з використанням мультимедійного контенту;
– дослідження та створення мережевих електронних мультимедійних навчально-методичних комплексів забезпечення ефективності дистанційного навчання та самостійної роботи студентів.
Співробітники лабораторії забезпечують експлуатацію та використання у навчальному процесі наступного лабораторного, технічного та іншого устаткування та приладів: 36 ПЕОМ, мультимедійних відео проекторів, принтерів, МФУ, сканерів тощо.
Для проведення лабораторних робіт використовується поліграфічне обладнання редакційно-видавничого відділу НАУ: друкарські машини, різографи, дублікатори, паперорізальні машини, клейові машини та ін.
Кафедра комп’ютерних мультимедійних технологій підтримує тісні зв’язки з організаціями та підприємствами: Державне підприємство «Антонов»; Акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут електро-механічних приладів»; ТОВ «Інститут новітніх технологій в освіті»; ТОВ «Видавництво «Розумники»; ТОВ «НВП «Поліграфсервіс»; ТОВ «КОНДОР-ВИДАВНИЦТВО»; Український мовно-інформаційний фонд Національної академії наук України; Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України та в інших установах і організаціях. Під час проходження практики студенти здійснюють цифрову обробку баз даних, підтримку інформаційних процесів в комп’ютеризованих видавничих системах з використанням мультимедійного контенту.
Випускники ОС „Бакалавр” спеціальності 186 „Видавництво та поліграфія” ОПП „Технології електронних мультимедійних видань” можуть працевлаштуватись за такими професійними назвами робіт:
- фахівець з видавничо-поліграфічного виробництва;
- фахівець з комп’ютерної графіки (дизайну);
- дизайнер-виконавець мультимедійних об’єктів;
- дизайнер-виконавець графічних робіт;
- асистент кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів (за умови проходження стажування у відповідній організації);
- фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення (за умови проходження додаткових курсів чи стажування у відповідній організації);
- фахівець з розроблення комп’ютерних програм (для фронтенду; бажано додатково пройти курси чи стажування у відповідній організації);
- монтажер (за умови проходження стажування у відповідній організації);
- оператор обробки та титрування телепередач (за умови проходження стажування у відповідній організації);
- фототехнік (за умови проходження стажування, отримання досвіду у відповідній організації).
Випускники ОС „Магістр” спеціальності 186 „Видавництво та поліграфія” ОПП „Технології електронних мультимедійних видань” можуть працюватиза такими професіями:
- технолог електронних мультимедійних видань;
- технолог-дослідник (видавничо-поліграфічне виробництво);
- технолог (видавничо-поліграфічне виробництво);
- дизайнер-дослідник;
- інженер системний видавничо-поліграфічного виробництва;
- дизайнер графічних робіт;
- дизайнер мультимедійних об’єктів;
- дизайнер пакування;
- редактор мультимедійних видань засобів масової інформації;
- технолог-видавець;
- аналітик програмного забезпечення та мультимедіа (за умови проходження стажування, отримання досвіду у відповідній організації);
програміст прикладний у галузі веб-розробки (за умови вибору відповідних вибіркових дисциплін, проходження стажування, отримання досвіду у відповідній організації).
- НАУ заключив договори про співпрацю з Лодзинським технічним університетом (Польща) та Політехнічним університетом Томар (Португалія), де студенти можуть навчатися за програмою Еразмус+ за спеціальністю «Видавництво та поліграфія» (http://cnt.nau.edu.ua/uk/sektor-akademichnoyi-mobilnosti#3).
Кафедра підтримує зв’язки науково-методичного характеру
- Краковським політехнічним університетом ім. Тадеуша Костюшко (м. Краков, Польша)
- Академією спеціальної педагогіки ім. Марії Гжегожевської (м.Варшава, Польща)
- Вищою школою Інформатики та прикладних наук (м. Лодзь, Польща)
- Вищою школою бізнесу і наук про здоров’я (WSBiNOZ, м. Лодзь, Польща)
Члени професорсько-викладацького складу кафедри являються почесними членами наукових комітетів міжнародних конференцій:
- щорічної міжнародної e-конференції „Pedagogika XXI wieku: dylematy
i wyzwania” (WSBiNoZ, м. Лодзь, Польща); - міжнародної науково-практичної конференції „Zdrowie psychiczne wyzwaniem współczesnego społeczeństwa” (Державний професійний університет ім. Ігнация Моцицького в Цеханові, м. Цеханув, Польща)
Бакалавр: 3 роки 10 місяців (денна)
Бакалавр: 4 роки 6 місяців (заочна)
Магістр: 1 рік 4 місяці (денна, заочна)
Бакалавр (денна) на 2023/2024 н.р. – 21 000 грн./рік
Бакалавр (заочна) на 2023/2024 н.р. – 14 700 грн./рік
Магістр (денна) на 2023/2024 н.р. – 27 000 грн./рік
Магістр (заочна) на 2023/2024 н.р. – 20 250 грн./рік
Студенти кафедри (як хлопці, так і дівчата) мають можливість отримати військову освіту за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки НАУ. Щороку цією можливістю користуються десятки студентів денної форми навчання.
Наші випускники Випускники кафедри працюють в організаціях та на підприємствах: Український мовно-інформаційний фонд Національної академії наук України, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, ТОВ «Інститут новітніх технологій в освіті», ТОВ «Видавництво «Розумники», ТОВ «НВП «Поліграфсервіс», ТОВ «КОНДОР-ВИДАВНИЦТВО» та в інших установах і організаціях.
Телефони: 406-76-73; +380 50 5174780
E-mail: kmmt.nau@ukr.net
Адреса:03058, м. Київ, проспект Любомира Гузара, 1, корпус №5, ауд. 5-110.
Наш Telegram-канал: https://t.me/kmmt_nau/25