Що таке ЗНО та для чого воно потрібне.

Добрий день, шановні читачі, сьогодні ми з вами поговоримо про “Що таке ЗНО?”, адже це дуже важливий тест результати якого впливатимуть не лише на вступний бал, а й на оцінку в атестаті.

Що ж таке ЗНО?

Це іспити для вступу до вишів в Україні. Комплекс організаційних процедур (передусім — тестування) спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти.

ЗНО – це надзвичайно відповідальна подія, від якої залежить майбутнє школярів. Та, щоб отримати хорошіі результати на ЗНО, потрібно не лише сумлінно вчитися та добре знати навчальний матеріал. Треба розуміти принципи проведення тестування, чітко усвідомлювати свої права та обов’язки, а ще – вміти користуватися всіма необхідними матеріалами. Бо, як кажуть у народі, ворога потрібно знати в обличчя.

Звісно, ЗНО – не ворог. Навпаки – це союзник, який може допомогти тобі втілити у життя свої мрії та стати справжнім професіоналом. Але для цього доведеться сумлінно працювати і багато готуватися. І тоді все буде так, як ти бажаєш!

Навіщо потрібне ЗНО?

Система ЗНО в Україні створювалася та вдосконалювалася протягом багатьох років. Основне її завдання – забезпечити кожному громадянину рівні умови доступу до вищої освіти. Незалежне тестування дозволяє насамперед мінімізувати корупційні ризики. А це дає можливість розумним і талановитим дітям реалізувати свій потенціал у вишах (без хабарів і зв’язків). Крім того, тестування дозволяє об’єктивно оцінити рівень навчальних досягнень школярів. А ще – ЗНО неабияк полегшує процес вступу. Адже тепер не треба їхати до вишу, куди маєш бажання вступати, складати іспити, хвилюватися і нервувати. Проходиш тестування, отримуєш результати, обираєш навчальний заклад, береш участь у конкурсі й ось твоя мрія здійснилася – ти вже студент!

Тільки склавши ЗНО, ви зможете вступити до закладу вищої освіти. А ще для одинадцятикласників результати ЗНО можуть бути зараховані як оцінки ДПА з відповідних предметів (а це важливо ще й для тих, хто хоче навчатися за кордоном, бо оцінки за атестацію впливають на середній бал атестату). Тому зовнішнє незалежне оцінювання потрібне не тільки кожному конкретному учню, а й українській системі освіти загалом.

Що потрібно знати про бали на ЗНО?

Головним результатом ЗНО для тебе є кількісна оцінка за тестування. Вона може сягати від 100 до 200 балів (якщо ти подолав пороговий бар’єр – дав необхідну мінімальну кількість правильних відповідей). Результати тестування з певного навчального предмета можуть визначатися за двома шкалами:

рейтинговою 100-200 балів (для учасників, які подолали поріг «склав/не склав»);

критеріальною 1-12 балів (для учасників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти та обрали цей навчальний предмет для проходження ДПА у формі ЗНО). Яка між ними різниця? Критеріальна оцінка є сталою (на неї не впливає пороговий бал), а рейтингова залежить від загальної успішності всіх учасників ЗНО з цього предмету. Наприклад, складаючи тестування з історії України в 2019 році, школяр повністю проігнорував його другу частину (набрав 0 балів), а працював лише з першою (ХХ – початок ХХІ століття). Набравши 25 тестових балів, він отримає результат із ДПА – 9 балів. Однак за рейтинговою таблицею такі результати будуть дорівнювати оцінці «не склав» (бо поріг становить 27 балів).