Як подолати хвилювання перед іспитом

Всі ми хвилюємося перед важливи справами , а тут тест який буде вирішувати вашу долю! Зовсім заспокоюватися не потрібно, якщо ви нап’єтеся заспокійливого і будете зовсім спойні, нічого вас не буде хвилювати, то можливо на іспиті вас також не буде нічого хвилювати і ви будете застрягати на завданнях, але не потрібно дуже сильно хвилюватися, нічого страшного в цьому немає, легке хвилювання на іспиті навпаки допомогає в його написанні, воно мобілізує та налагоджує мозкову роботу.

Як же подолати це хвилювання?

Найпростіший рецепт – він же самий дієвий: потрібно просто зайнятися справою. Якщо до іспиту у вас залишився годину – використовуйте його максимально. Будете ходити без діла – почнете хвилюватися. Перепишіть в цей час основні потрібні формулювання – хвилюватися будете менше. Не важливо, скільки ви за цей час вивчите – але ви хоча б вчили, ви використовували наявний час найкращим чином, ваша совість буде спокійна.

До речі, не забудьте виспатися: бути в хорошій фізичній формі з ясною головою важливіше, ніж ще раз прочитати те, що ви вже, здається, читали …

Якщо ви хвилюєтеся перед ситуацією в зв’язку з тим, що вас лякає невідомість: як там? що там ?, то пограйте в цей іспит або співбесіду з кимось із ваших друзів або близьких, побувавши в ігровій ролі і студента, і викладача. Це допомагає. Якщо у вас гарна уява, займіть його картинками успіху: намалюйте в своїй уяві, як все йде вдало, і нехай особливо барвистою буде підсумкова картинка вашого переможного фіналу. Ви задоволені, ви щасливі, все вийшло, ура!

Якщо раптом поряд з картинкою удачі сильно спливають картинки неуспіху, провалу, неприємності, і відв’язатися від цих думок не вдається, використовуйте великий принцип: “Не можеш справитися – очоль”. Не біжіть від картинки неуспіху, а розберіться з цією ситуацією – правда чи вона така страшна? Задайте собі це питання серйозно … Ось, не здам іспит, ось, я спізнюся, ось ми не зустрінемося – ви впевнені, що це всерйоз гідно покликання “Жаху”? Діти боятися люблять, а ви увійдіть в стан дорослої людини і скажіть собі спокійно: навіть в разі самого неприємного результату все найголовніше в житті залишиться з вами. Це не кінець світу. Всі залишаться живі.

Найгірше, що трапиться з вами в разі не складеного іспиту – це те, що ви прийдете додому і вип’єте кави з булочкою. У вас є будинок і у вас буде кава. Будь ласка, цінуйте це і не влаштовуйте вистав, як ніби вас позбавляють життя. Вчіться розрізняти життєво важливі речі – і речі минущі. Мудра людина, на відміну від людини-дитини, знайомий з справжніми втратами, і ними, як еталоном, вміє визначати справжню величину, що сталося.

Якщо починаєте раптом панікувати (всяко буває!), Вам на допомогу, три ключа: сказати собі “Стоп!”, Заспокоїти дихання і випити склянку води. Пляшка води корисна для судин мозку і відволікає від хвилювання, основну ж роботу виконає зосередження на своєму диханні: глибокий вдих – повільний видих, глибокий вдих – повільний видих … Стільки, скільки потрібно. Допомагає завжди, коли ви починаєте хвилюватися: дихання з повільним видихом заспокоює. А слово “Стоп!”, Сказана як команда, навіть краще вголос – протвережує вас від паніки і повертає вам володіння собою. Все буде добре.