Сьогодні наукоємні технології стали тією потужною рушійною силою, яка визначає конкурентоспроможність держави та рівень життя її народу. Наукоємні технології перетворилися на товар, який на міжнародному ринку задає загально цивілізаційний рівень розвитку кожної держави та її освіти.

Спеціальність “Прикладна фізика та наноматеріали” надає відповідну освіту для розробки нових напрямів у галузі наукоємних технологій та способів їх реалізації.

Підготовка студентів-фізиків на кафедрі здійснюються високопрофесійним колективом досвідчених викладачів та науковців в тому числі докторів наук, професорів з провідних установ Національної академії наук України

Напрями наукових досліджень студентів:
  • наноелектроніка: створення чипів пам’яті з високою щільністю запису, сенсорних елементів різного призначення, систем технологічного контролю для сучасного радіонавігаційного, локаційного обладнання та засобів зв´язку літаків та наземних комплексів управління повітряним рухом;
  • авіаційне матеріалознавство: дослідження теплофізичних характеристик, закономірностей структуроутворення та аналізу методів отримання полімерних мікро- та нанокомпозитів, орієнтованих на виготовлення різних елементів теплоенергетичного обладнання повітряних суден наприклад, фюзеляжів вітчизняних літаків типу Ан-148 та Ан-158, складових авіаційних та ракетних двигунів, авіаційних гвинтів, безпілотних літальних апаратів. Розробка технологій отримання тонких, легких та прозорих плівок нанокомпозита для захисту льотного персоналу від УФ-випромінення;
  • авіаційна енергетика: розробка та дослідження характеристик перетворювачів сонячної енергії в електричну для бортового живлення ракетно-космічних станцій, зокрема  емісійних з використанням вуглецевих нанотрубок.
  • Методологія наукових досліджень у сфері прикладної фізики та наноматеріалів
  • Нанобіотехнології
  • Фізика неупорядкованих систем
  • Екологічно чиста енергетика
  • Основи теплообміну
  • Фізико-хімічні методи
  • Наноструктури та нанотехнолоігії
  • Фізичні основи спінотроніки
  • Основи аерокосмічного матеріалознавства
  • Використання квантової хімії в молетроніці
  • Нанорозмірні системи, діагностика, технології отримання
  • Вибрані розділи фізики наносистем
  • Актуальні проблеми фізики наносистем
  • Фізичні основи діагностики наносистем
  • Фізика вуглецевих наноматеріалів
  • Додаткові розділи фізики наноструктур
  • Теорія та моделювання наноструктур
  • Експериментальні методи дослідження наноструктур
  • Енергозберігаючі технології джерела, перетворювачі і акумулятори енергії
  • Прикладна наносенсорика
  • Діагностика енергетичних об’єктів
  • Квантові перетворювачі енергії

Навчальна лабораторія «Фізика». Лабораторна база включає більше 35 лабораторних комплексів для проведення класичних дослідів із фізики. Робота студентів в лабораторії спрямована на вивчення та експериментальну перевірку основних законів загальної фізики. Особлива увага приділяється методам статистичної обробки отриманих результатів експерименту, як основи планування та аналізу експериментів у фізиці.

Наукові лабораторії на базі: Інституту магнетизму НАНУ, Інституту фізики НАНУ, Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАНУ, Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАНУ, Інституту технічної теплофізики НАНУ, Інституту теоретичної фізики  ім. М.М. Боголюбова НАНУ.

Напрям наукової діяльності:

• фізика рідких кристалів
  • ядерний та феромагнітний резонанс в магнетиках, магнетизм низьковимірних та нанорозмірних ситем;
  • зносостійкість механічних трибосистем;
  • оптичні методи вивчення твердого тіла;
  • нанобіотехнологія структур біомедичного та екологічного призначення, фізика невпорядкованих систем та фізика поверхневих явищ, застосування  наноматеріалів в біології та медицині;
  • електронні транспортні властивості наносистем,   фізичні  властивості квантових точок, нанопристроїв,  квантових комп’ютерів та наносенсорів;
  • альтернативна енергетика та енергозберігаючі технології

За час навчання наші студенти мають можливість проводити наукові дослідження в провідних інститутах Національної академії наук України та багатьох навчальних установах України.

Магістри здатні працювати на підприємствах з розробки та сертифікації літаків, серійного виробництва, доопрацювання та технічного обслуговування в процесі експлуатації літаків; підприємствах з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів; промислових газотурбінних установок; ракетно-космічних систем.

Магістр (денна) на 2020/2021 н.р. – 18 000 грн./рік

Магістр (заочна) на 2020/2021 н.р. – 15 300 грн./рік

Гарантоване працевлаштування за спеціалізацією «Прикладна фізика та наноматеріали» забезпечується високим рівнем отриманих знань, вивченням англійської мови за фахом. Ми пишаємось нашими випускниками, які ефективно працюють в багатьох провідних установах Національної академії наук України та за кордоном.  Високий рівень теоретичної і практичної підготовки дозволяють нашим випускникам успішно і ефективно реалізуватись у різних галузях економіки, знайти себе в сучасному житті.

Адреса: просп. Любомира Гузара 1, 1 корпус, кімната 421 Київ, Україна 03058

Тел. +38(044) 406-71-66